Jak obniżyć poziom trójglicerydów ?

Tomek81

Jak obniżyć poziom trójglicerydów ?

Postautor: Tomek81 » 12 kwie 2016, 18:14

Badaniem określającym stężenie trójglicerydów jest tak zwany panel lipidowy (inaczej profil lipidowy lub lipidogram), obejmujący także cholesterol całkowity, HDL oraz LDL. Norma trójglicerydów to wartość, która nie przekracza 150 mg/dl. 150 do 199 mg/dl to wynik graniczny, oznaczający podwyższony poziom estrów. Rezultat 200-499 mg/dl świadczy o wysokim stężeniu trójglicerydów, natomiast powyżej 500 mg/dl to już poziom bardzo wysoki. :x :oops:

marines

Re: Jak obniżyć poziom trójglicerydów ?

Postautor: marines » 05 lip 2016, 08:37

Ja miałem trójglicerydy na poziomie 300 a mam 28 lat. Niestety mój tryb życia jest całkiem siedzący, mam mało ruchu. Ale rozpocząłem dietę bezwęglowodanową (dzięki namowie dietetyczki do której się wybrałem) i teraz moje trójglicerydy wynoszą 150 :) Czyli wszystko w normie. Dodatkowo powolutku spada cholesterol, bo też miałem za mało tego dobrego a za dużo złego. Teraz się wszystko powoli normuje. Polecam dodatkowo brać aminokwasy bo pomagają one spalić tkankę tłuszczową i wzmacniają prace mięśni. Możesz sobie o tym poczytać tutaj: http://glutamina-odzywki.pl/aminokwasy-i-peptydy/leucyna.html

Ostatnio przesunięty w górę 05 lip 2016, 08:37 przez: Anonymous.

Wróć do „Odchudzanie i diety”